O Nas

ControlDog to niezwykła szkoła! To miejsce żyjące pasją do szkolenia psów oraz miłością do naszych czworonożnych przyjaciół. Jesteśmy po to, aby nauczyć Cię, w jaki sposób należy rozumieć Twojego psa oraz jak skutecznie i prawidłowo komunikować się z nim, aby Wasza współpraca przez wiele lat sprawiała przyjemność obydwu stronom.

Controldogu jest nas dwoje. Jagna i Michał, Michał i Jagna, oboje szkolimy psy z różnymi celami i na różnym poziomie zaawansowania.

A skoro już tutaj jesteś, to praktycznie pewne, że masz psa, a Wasza relacja nie przedstawia się do końca tak, jak byście tego oboje chcieli. A może masz szczeniaka i już od samego początku chcesz nauczyć siebie i psa prawidłowych wzajemnych relacji, aby wasze życie przez najbliższe kilkanaście lat było czystą przyjemnością? Dobrze trafiłeś, a my pomożemy Ci to wszystko osiągnąć – razem z Twoim psem, przy wspólnej zabawie, która sprawi, że Ty jak i Twój pupil staniecie się swoimi najlepszymi przyjaciółmi.
Zajęcia indywidualne dla psów (Warszawa i okolice) prowadzimy u klienta.

Jagna Nowotarska

Szkoleniem psów zajmuję się od chwili, w której w moim domu pojawił się mój pierwszy pies, owczarek belgijski Kelt, czyli od 2006. Najpierw zaczynałam jako zawodnik, dochodząc z Keltem w podstawowym składzie reprezentacji do Mistrzostw Świata 2013, a od 2011 roku pomagając innym w zrozumieniu i ułożeniu ich psów, nie tylko prowadząc szkolenia indywidualne i grupowe, ale także seminaria, warsztaty i obozy w całej Polsce. Brałam udział w kilkudziesięciu seminariach obediencowych i nieobediencowych, między innymi Riitą i Pekką Kori, Siv Svendsen, Marią Brandel i Oili Huotari.  Dwukrotnie byłam też uczestniczką - raz z Keltem i raz z Teklą - w prestiżowym międzynarodowym obozie obedience, organizowanym w Szwecji przez Marię Brandel i Ditte Andreson, gdzie trenowałam u boku czołowych zawodników z 6 różnych krajów. 

W obedience najbardziej fascynuje mnie balans między pobudzeniem i spokojem, motywacją i wyciszeniem, oraz to, jak bardzo głęboko trzeba czasami wejść do psiej głowy, by coś jej wytłumaczyć. W mojej pracy staram się dać psu najlepsze możliwe podstawy do zrozumienia i wykonania zadań, które przed nim stawiamy, co później pozwala na stabilną pracę. Uwielbiam pracować z nietypowymi rasami i psami nademocjonalnymi lub zamkniętymi w sobie.

Hej, nazywam się Michał Santorski i zajmuje się szkoleniem psów sportowych, oraz konsultacjami behawioralnymi z naszymi czworonogami. Swoje doświadczenie czerpałem od najlepszych polskich instruktorów, oraz najlepszych szkoleniowców z zagranicy min. Maria Brandel, Siv Svedsen, włoszką Silvią Cacciatore czy mistrzyni świata Obedience z 2016 roku Oili Huotari. Jestem szczęśliwym posiadaczem psa rasy BorderCollie o imieniu Falko. Od jego pierwszych tygodni przygotowuje go do startów w zawodach Obedience. Naszym największym sukcesem jest start na międzynarodowych zawodach Joop De Reus Cup 2016, gdzie wśród europejskiej czołówki zajęliśmy 5 miejsce. W wrzesniu 2017 roku wygraliśmy również Mistrzostwa Polski w Obedience (kl.2) - (sportowe posłuszeństwo) zajmując pierwsze miejsce, zdobywając złoty medal. 
Nasze poczynania możecie śledzić na facebooku!